Gitara.org

Gitara akustyczna T.Burton W-34

W-34 C to gitara typu Western, która ( i to mówimy z pełną świadomością ) zadowoli nawet najbardziej wybrednego muzyka. Wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły sprawia, że brzmienie jest szlachetne, czyste oraz (z czego jesteśmy naprawdę dumni) wyjątkowo głębokie. Nie jest to takie oczywiste biorąc pod uwagę stosunkowo mały rozmiar pudła w porównaniu np. do gitar typu Jumbo. Teraz zdradzimy jak tego dokonaliśmy.

Płyta wierzchnia, spodnia oraz boki wykonane są z mahoniu. Mahoń to od stuleci bardzo cenione drewno w budowie instrumentów muzycznych. Mimo iż człowiek stanął na księżycu, już tyle czasu nikt nie jest w stanie zastąpić natury. Mahoń zapewnia niesamowitą przyswajalność fal akustycznych, dzięki czemu dźwięk nie jest suchy i płytki, nie obija się beznamiętnie od ścian nie powodując tzw. echa.

Za materiał na mostek oraz podstrunice konstruktorom posłużyło drewno palisandrowe, które jest bardzo twarde i wytrzymałe, tak, aby grało się łatwo, a gryf nie był zbyt podatny na warunki zewnętrzne. Z tego powodu, a także za sprawą znakomicie ustawionej menzury gitara doskonale trzyma strój. Mają w tym również niebagatelny udział monolityczne klucze w układzie 3+3 .

Tyle o brzmieniu, a estetyka? I tu poświęciliśmy nie mniej uwagi wiedząc, jak istotna jest prezencja naszej gitary w zaciszu czterech ścian. Po pierwsze starannie położony lakier z wysokim połyskiem chroniący drewno przed wypaczeniami czy wilgocią.

Przy gitarze tej klasy nie mogło także zabraknąć ożyłkowania i markerów z perłowego celoluidu, nie tylko po to by chronić gitarę przed obiciami, ale także ku uciesze naszego oka. Smaczku dodaje jeszcze naprawdę dobrze wyprofilowane wycięcie typu „cutaway” pozwalające na odrobinę szaleństwa w górnych pozycjach. Powietrzna łezka wygląda bardzo profesjonalnie i nawet jeśli jesteśmy początkującymi gitarzystami, zostaje to tylko naszą słodką tajemnicą.

Gitara jest dostępna w trzech kolorach: niebieska, czerwona i w kolorze naturalnego drewna. Ponieważ jesteśmy pewni swoich gitar, udzielamy 24 miesiące gwarancji!!!


KISIELEWSKI s.c
ul. Szkolna 68
62-031 Lubon
POLAND
PL7772784258
tel.++48 61 810 35 56
fax ++48 61 810 61 98
mob.++48 509 750 610
mailto:[email protected]
http://www.kisielewski.com.pl

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gitara akustyczna T.Burton J-34

J 34 to duży i głośny instrument z powiększonym pudłem rezonansowym typu Jumbo. Charakterystyczna konstrukcja sprawia, że siła dźwięku to...

Zamknij