Gitara.org

Gitara akustyczna T.Burton W-24 CE

Jeśli potrzebujesz gitary na koncerty czy na wystąpienia kameralne, mamy coś dla ciebie.

W-24 CE to gitara typu Western o klasycznych kształtach, kojarzona często z koncertami Unplugged. Jest ona kuzynką W-34 C, ale z dodatkowym bonusem. Skupmy się zatem na różnicach, tak, by opis był bardziej czytelny i zrozumiały. Przede wszystkim należałoby zacząć od tego, że jest to gitara elektroakustyczna z wbudowaną przystawką piezoelektryczną oraz eqalizerem czteropasmowym EQ7545r firmy Belcat. Equalizer umożliwia dowolną regulację pod kontem indywidualnych upodobań gitarzysty. Zasilanie aktywnej elektroniki jest realizowane baterią 9V. Całość została okraszona prostym w i wygodnym użyciu wbudowanym stroikiem.

Z faktu, że jest to gitara elektroakustyczna wynika też innowacja konstrukcyjna. Twórcy odkryli, że po zastosowaniu drewna świerkowego jako płytę wierzchnią, dynamika i efektywność przystawki znacznie wzrasta. Poprawia to pochłanianie pełnej częstotliwości naturalnych dźwięków przez przystawkę, a nie wymuszanie ich przez equalizer. Dźwięk jest szlachetny i czysty, a nie syntetyczny jak to często bywa w gitarach tej klasy.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wycięcia „cutaway” jak i reszty podobnej do W 34 C (mostek, podstrunica, płyta spodnia, boki, ożyłkowanie z masy perłowej i klucze). Dlatego też jeśli nie przewidujecie wielkich tras koncertowych lub macie całkiem miłych sąsiadów 😉 radzimy kupić W-34 C gdyż jest nieco tańszy.

Gitara dostępna jest w czterech kolorach: niebieski, podpalany brąz, czerwony a także w kolorze naturalnego drewna. Oczywiście na instrument udzielana jest 2 letnia gwarancja.


KISIELEWSKI s.c
ul. Szkolna 68
62-031 Lubon
POLAND
PL7772784258
tel.++48 61 810 35 56
fax ++48 61 810 61 98
mob.++48 509 750 610
mailto:[email protected]
http://www.kisielewski.com.pl

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gitara akustyczna T.Burton W-34

W-34 C to gitara typu Western, która ( i to mówimy z pełną świadomością ) zadowoli nawet najbardziej wybrednego muzyka....

Zamknij