Gitara.org

Improwizacja na gitarze

ABC Gitarowej Improwizacji na gitarze (DVD)

improwizacja na gitarze dvd

Zobacz w księgarni muzycznej: Improwizacja na gitarze

Celem szkoły jest pobudzenie, uaktywnienie potencjału oraz wyobraźni muzycznej każdego z Was. Nie ma znaczenia w jakiej stylistyce muzycznej chcecie się w przyszłości rozwijać. Kurs dostarcza wielu praktycznych i cennych informacji o improwizacji zarówno w stylu Joe Pass’a jak i Roben’a Forda czy Steve’a Luckhatera.

Improwizacja na gitarze – część 1

Część pierwsza poświęcona jest prezentacji zagadnień elementarnych. Uczeń poznaje układ dźwięków na gryfie, dowiaduje się czym są interwały oraz jak zbudowane są akordy. Następnie omawiane są elementy przydatne w improwizacji oraz grze solowej na gitarze, a więc: pentatoniki, pasaże, skale modalne, hexatoniki i wiele innych.

Improwizacja na gitarze – część 2

Ostatnia część to przykładowe linie solowe, w których użyto wszystkich, omawianych wcześniej elementów. Prezentowane są one w różnych kontekstach harmonicznych i prezentowane krok po kroku. Dzięki tej szkole dowiecie się nie tylko jak świadomie dobierać dźwięki do solówek, ale również jakich dźwięków w danym kontekście unikać.

Nauka improwizacji gitarowej: DVD + książeczka z teorią

Integralną częścią kursu jest także 40 stronicowa książeczka (wewnątrz pudełka), która porządkuje materiał i pozwala wracać do poszczególnych zagadnień bez włączania odtwarzacza DVD.

Zobacz również inne szkoły do nauki improwizacji gitarowej w księgarni muzycznej oraz Gitarowe Wyzwania Krzysztofa Błasia

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
T.Burton Jumbo – potęga brzmienia

O zaletach gitar typu Jumbo napisano już bardzo wiele. Są synonimem brzmienia głośnego, donośnego i niemal bezkompromisowego. To prawdziwe gitary do zadań...

Zamknij