Gitara.org

Rozpoczęły się zapisy na 12. Letni Festiwal Gitary w Krzyżowej.

Wszystkich tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności gry na gitarze serdecznie zapraszamy do udziału w Letnim Festiwalu Gitary w Krzyżowej (26 lipca – 3 sierpnia br.). Już dzisiaj można zapisać się na lekcje indywidualne i grupowe w kategoriach gitara klasyczna, jazz, flamenco oraz fingerstyle.

Letni Festiwal Gitary organizowany jest w Krzyżowej od dwunastu lat. W tym roku odbędzie się on w terminie 26 lipca – 3 sierpnia. Program tegorocznej edycji imprezy obejmować będzie warsztaty indywidualne oraz grupowe z zakresu gitary klasycznej, jazzowej, flamenco oraz fingerstyle. Nie zabraknie ponadto prezentacji DVD, wykładów, wystaw gitar i akcesoriów muzycznych oraz koncertów z udziałem zaproszonych gości, wśród których znajdą się: József Eötvös, Laurent Boutros, Simone Iannarelli, Leszek Potasiński, Jarema Klich, Krzysztof Pełech, Marcin Olak, Kuba Niedoborek, Robert Horna, Piotr Restecki oraz Piotr Słapa. W tradycję festiwalu na stałe wpisały się warsztaty tańca flamenco, które od lat prowadzi Agata Teodorczyk.
Uczestnicy kursu pragnący doskonalić swoje umiejętności gry sami decydują w ilu i w jakich lekcjach będą uczestniczyć, wykupując jeden z dostępnych pakietów przygotowanych przez organizatorów. Oferta obejmuje siedem pakietów zróżnicowanych pod względem ilości godzin lekcyjnych, stylów gry oraz długości kursu. Tegoroczną nowością jest Pakiet Fingerstyle, jednak zajęcia w jego ramach odbędą się tylko wówczas, gdy organizatorom uda się zgromadzić minimum 10 – osobowa grupę kursantów. Zapisy trwają do 7 maja. Oprócz kosztów warsztatów, w ceny pakietów wliczony jest pobyt w Krzyżowej wraz z noclegami i wyżywieniem oraz możliwość uczestniczenia w wieczornych koncertach wykładowców.
Gospodarzem Letniego Festiwalu Gitary jest Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży. Do dyspozycji gości MDSM-u jest także sala gimnastyczna, siłownia, sauna, stoły pingpongowe, bilard, boisko piłkarskie oraz plac zabaw dla dzieci.

Szczegóły dotyczące festiwalu oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne na stronie http://gitara.krzyzowa.pl.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Odciski i ból palców podczas nauki grania – jest na to sposób!

Rock-Tips jest specjalnie opracowaną, nietoksyczną substancją służącą do ochrony delikatnych opuszków palców podczas gry na gitarze, basie lub innych instrumentach...

Zamknij