Gitara.org

Nowe wydanie kultowego samouczka GITARA DLA KAŻDEGO !!!

ROCZNICA: Nowe wydanie przypada na 25-lecie obecności publikacji na polskim rynku. Tak, na tym popularnym samouczku wychowało się już niejedno pokolenie gitarzystów!
http://ksiegarniamuzyczna.pl/pl/p/Gitara-dla-kazdego/246

AUTOR: Grzegorz Templin.

NOWA ZAWARTOŚĆ:
264 diagramy chwytów gitarowych,
45 rodzajów bicia,
7 metod strojenia gitary,
32 skale muzyczne przedstawione w usystematyzowanym podziale,
24 utwory lub motywy zapisane w nutach lub tabulaturze.
Powyższe informacje to niecała połowa zawartości samouczka. Co zawierają pozostałe kartki? Zachęcamy, żeby sprawdzić samemu.

FORMAT: A5, oprawa miękka, klejona.
Ilość stron publikacji wzrosła z 96 (wydanie I z roku 1992) do 128!

CIEKAWOSTKI: Autor wyjawia jak powstała książka Gitara dla każdego.
W roku 1989 rozpocząłem studia na wydziale informatyki Politechniki Wrocławskiej i zamieszkałem w akademiku na Placu Grunwaldzkim. Wśród znajomych studentów szybko rozeszły się wieści, że nie tylko gram na gitarze, ale potrafię także dopasować chwyty do piosenki, nastroić instrument i udzielić wielu innych, cennych porad. Korepetycje zaczęły zajmować mi sporo czasu. Żeby ułatwić sobie życie zacząłem robić notatki, z których powstała ciekawa, spójna broszurka. Wielu moich znajomych stwierdziło, że taka publikacja bardzo by im się przydała. Odwiedziłem więc kilka wydawnictw z propozycją wydania mojego samouczka na gitarę. Tutaj spotkało mnie rozczarowanie. Kolejni dyrektorzy i specjaliści, w drogich garniturach i przestronnych gabinetach, kolejno twierdzili, że takiej książki nie da się opublikować. Według nich książka do nauki gry powinna składać się z nut, a nie z tekstu i obrazków. Pozostało mi zatem jeszcze jedno wyjście, założyć wydawnictwo i samemu opublikować moje opracowania. W ten właśnie sposób powstało Wydawnictwo Muzyczne ABSONIC, a w roku 1992 ukazało się pierwsze wydanie samouczka Gitara dla każdego. Publikacja ta stała się jedną z najpopularniejszych książek muzycznych na polskim rynku. Bazując na swoich doświadczeniach postanowiłem, że w przeciwieństwie do wydawnictw, które ja w młodości spotkałem na swojej drodze, Wydawnictwo Muzyczne ABSONIC będzie sprzyjać polskim twórcom oraz ich innowacyjnym, a nawet kontrowersyjnym publikacjom.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gitara Fender Mustang GT40 [Demo]

Kochani jak Wam się podoba taka recenzja nowego wzmacniacza Fendera Mustang GT? Kondas zrobił dobrą robotę w wszystko w ekspresowym...

Zamknij