Gitara.org

Narzędzie pracy rzemieślnika i skarb muzycznego artysty

Sprzęt muzyczny według popularności

Wieloletnia przewaga gitar nad innymi instrumentami sprawiała, że każdy sklep muzyczny musiał mieć je na swojej wystawie. Zarówno akustyczna, jak i elektryczna pozwalała wcielić się w wirtuoza strun lub łamacza kobiecych serc. Gra na tym instrumencie uchodzi za jedną z najbardziej wymagających. Chociaż prywatnie uważam, że akordeon jest trudniejszy, ze względu na synchronizacje basów, klawiatury i odpowiedniego ruchu miechem. Grę na akordeonie w ostatnim czasie rozpromował nieco zespół Enej, który gra muzykę z pogranicza folku i rocka. Niestety, ale cena akordeonów może odstraszyć aspirujących do gry na tym ciekawym instrumencie. Natomiast tanie gitary akustyczne i klasyczne z niższej półki dają natychmiastowy start nawet przy małym budżecie. Dobry sklep muzyczny oferuje rozsądne cenowo gitary marki Fender Squier i Ever Play. Z czasem można zainwestować w wysokiej jakości gitary produkowane przez firmę Morrison oraz legendarną Yamahę. Niesłabnące zainteresowanie zestawami perkusji wiąże się z rozsądną ceną oraz szybką nauką podstaw gry. Jednak jak pokazał zdobywca 3 Oskarów, film „Whiplash”, mistrzowskie opanowanie werbli i talerzy wymaga ogromnego poświęcenia.

Cena gry na instrumentach klasycznych

Muzyka klasyczna jako medium do słuchania przestała być odbierana jako nudna rozrywka starszych osób. Trzeba po prostu dojrzeć i dostrzec kojące dźwięki altówki, kontrabasu czy fortepianu. Początkujący artyści aspirujący do gry w filharmonii wcale nie muszą dążyć do gry na drogim fortepianie czy zabytkowych skrzypcach. Nowe instrumenty klasyczne dzielą się na te przystępne cenowo, dosyć drogie i bardzo kosztowne. Niedrogo możecie wyposażyć się w perkusję orkiestrową, dzwonki oraz flet prosty. Wyższa półka to przede wszystkim altówki, skrzypce, flet poprzeczny, klarnet oraz wiolonczela. Najdroższe jak już wcześniej wspominałem, są fortepiany i współczesne elektryczne wersje instrumentów klasycznych. Za przykład niech posłuży elektryczny kontrabas, który może kosztować nawet 4-razy tyle, co wersja klasyczna.

Współczesny rynek instrumentów muzycznych w internecie daje ogromne możliwości rozpoczęcia nauki na dowolnym sprzęcie klasycznym lub współczesnym. Oferuje również kultowe instrumenty marek znanych jeszcze przez naszych dziadków. W razie potrzeby pozwala wyposażyć domowe studio nagraniowe, scenę koncertową lub klubową oraz wymienić zużyte części na nowe.

foto1

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Fender Kingman SCE

Gitarzysta, któremu najbardziej zależy na pięknym, czystym brzmieniu, powinien zastanowić się nad gitarą akustyczną. Taka gitara nie potrzebuje żadnych dodatkowych...

Zamknij