Gitara klasyczna Farra

Chcielibyśmy z wielką przyjemnością zawiadomić Państwa, że trzy modele spośród produkowanych przez nas gitar klasycznych Farra, znalazły się w pierwszej 10-tce rankingu tworzonego przez użytkowników portalu recenzjegitar.pl.

Farra Maestro Cedro, gitara, która znalazła się w zestawieniu, jest gitarą z litego cedru. Użyte kosztowne materiały – palisander, kość, wyjątkowo solidne klucze – czynią ją instrumentem godnym najwyższego zaufania, zwraca też uwagę jej niezwykle staranne wykończenie. Subtelne brzmienie Maestro doceniają zwłaszcza bardziej doświadczeni, wyczuleni na detale muzycy. Jest to gitara wysublimowana, przeznaczona dla osób z klasycznym zacięciem, dostępna również w wersji z markową elektroniką L.R. Baggs.

W rankingu znalazły się dwa instrumenty szkolne, Farra Carlo Caoba oraz Farra Carlo Negro. Cieszą się rosnącą popularnością trafiając w oczekiwania osób ceniących sobie zarówno dobre brzmienie, jak i świetny stosunek jakości do ceny.
Wprawdzie nie ma wśród nas, w firmie KISIELEWSKI, rodziców mających dzieci uczące się gry na gitarze ale za to są nauczyciele gry mający na co dzień do czynienia z problemami jakie stwarza niskiej jakości sprzęt. Niejednokrotnie gitara zakupiona w markecie przez rodziców nieświadomych wymogów jakie powinna ona spełniać okazywała się zniechęcającym do gry, wrogim przedmiotem zamiast być najbliższym przyjacielem początkującego muzyka.

Nawet doświadczony nauczyciel poddaje się w konfrontacji z takim „instrumentem” próbując ustawić i nastroić go tak, aby gra na nim nie zniechęcała dziecka do dalszego rozwijania swoich umiejętności a co więcej – żeby nie stała się przeszkodą w rozwoju słuchu muzycznego. Jak mówi współpracujący z nami nauczyciel Piotr Gwizdała słuch muzyczny u dzieci kształtuje się w wieku lat kilku-kilkunastu i brak dbałości o prawidłową edukację muzyczną w tym okresie może spowodować dużo szkód. A jak sobie wyobrazić prawidłową edukację muzyczną przy użyciu instrumentu nie dającego się prawidłowo nastroić?

Gitary Farra to instrumenty, których produkcji od lat przyświeca cel stworzenia instrumentów spełniających najwyższe wymogi. Nie jest zatem niespodzianką, że stwarzają jak najlepsze warunki do nauki gry. Nawet najtańsze (seria Carlo) nie są wykonywane, jak ich marketowe konkurentki z niskiej jakości półfabrykatów. Są nieco od nich droższe, ale czyż pieniądze wydane na kaleczący dłonie i słuch, a także psujący się z dnia na dzień instrument, to nie są pieniądze wyrzucone w błoto? Zakup nieco tylko droższego, ale solidnego instrumentu to jeden wydatek starczający na wiele, wiele lat nie mówiąc już o tym, że radość z ułatwienia osiągnięcia sukcesu w rozwoju muzycznym potomka – to rzecz absolutnie bezcenna.

Rodzice, często wybierają najtańsze gitary, bojąc się, że dziecko może mieć słomiany zapał i rzucić gitarę w kąt. Pamiętajmy jednak, że kupując towar nie spełniający podstawowych wymogów przyczyniamy się do tego, że, wbrew naszym dobrym chęciom i oczekiwaniom, dziecko przygodę z gitarą zakończy szybko – zniechęcone trudnościami jakie stworzy mu podłej jakości instrument.

Tym którzy wybrali gitary Farra i ciesząc się grą na tym instrumencie wyrazili o nich swoją pozytywną opinię – pięknie dziękujemy. Młodym adeptom gitarowej sztuki zaś składamy wyrazy szacunku za ich trud i życzenia nigdy niekończącej się muzycznej przygody.

Artykuł pochodzi z serwisu Kisielewski.com.pl

Back to Top