Gitara elektroakustyczna jumbo T. Burton J-24CE

Na polskim rynku wciąż niedoceniane są gitary jumbo. Profesjonalistów nie trzeba do nich zachęcać: zazwyczaj grają na takich właśnie instrumentach. Powód jest prosty: powiększone pudło rezonansowe daje efekt powiększonej głośności ale także głębszego, bogatszego zwłaszcza w basy, brzmienia.

gitara-J-34CE-N1

Opisywana tutaj gitara elektroakustyczna jumbo T. Burton J-24CE jest instrumentem półprofesjonalnym. Ma świerkową płyte wierzchnią oraz mahoniowe boczki i płytę tylną. W odróżnieniu od swoich młodszych sióstr serii J-0 i J-2 posiada efektowne wykończenie krawędzi pudła żyłkowaniem z celuloidu o wzorze macicy perłowej. Gryf jest wąski, cienki, ergonomicznie ukształtowany. Palisandrowa nakładka gryfu jest ożyłkowana białym celuloidem, ożyłkowanie zasłania krawędzie progów co zapewnia wysoki komfort gry. Posiada wycięcie ułatwiające grę w wyższych pozycjach. Gitara zaopatrzona jest w system przystawka piezoelektryczna-equalizer firmy Belcat. W tym modelu zastosowano equalizer czterokanałowy 7545R. Brzmi znakomicie, zarówno akustycznie jak i przez wzmacniacz. Na stronie www.kisielewski.com.pl są dostępne próbki brzmień przygotowane przez uczestników trwajacego własnie konkursu, prosimy posłuchać.

gitara-J-34CE-N2

Takie gitary akustyczne o powiększonym pudle sprawiają jeden kłopot: nie jest łatwo znaleźć w sklepie dość duży futerał żeby je w nim zmieścić. Firma KISIELEWSKI produkuje wprawdzie futerały do gitar jumbo ale nie zawsze są one dostępne w sklepach. Nie sprawi jednak personelowi większego kłopotu zamówienie takiego futerału. Oczekiwanie na dostawę potrwa tylko kilka dni gdyż z zasady są one dostępnie w magazynie hurtowni KISIELEWSKI.

gitara-J-34CE-N3

gitara-J-34CE-N4

Autor: kisielewski.com.pl

Back to Top