Gitara.org

Gitara dla początkujących – Uniwersalne tabele muzyczne

Dzięki temu wydawnictwu poznasz zarówno schematyczną, jak i praktyczną budowę interwałów, skal, akordów i kadencji. Tabele ułatwią Ci teoretyczną naukę budowy skal i akordów oraz praktyczne transponowanie, odczytywanie symbolicznych nazw akordów, aranżowanie utworów oraz improwizowanie.

http://ksiegarniamuzyczna.pl/p/19/587/uniwersalne-tabele-muzyczne-teoria-muzyki.html

 

9788362030552_max

Przede wszystkim Uniwersalne tabele muzyczne pokażą odpowiedzi na większość pytań stawianych sobie przez muzyków: z ilu półtonów zbudowana jest nona wielka?

Jaki dźwięk tworzy kwartę od Dis?

Jak przetransponować szybko szystkie akordy utworu o tercję małą w dół? (Odpowiedzi znajdziesz w rozdziale INTERWAŁY), które ze skal mają charakter molowy?

Z jakich dźwięków składa się skala lidyjska C? Jaki jest schemat odległości miedzy dźwiękami dla skali góralskiej?

Której skali użyć, gdy zespół zaczyna grać bluesa w tonacji F-dur? (Odpowiedzi znajdziesz w rozdziale SKALE), z jakich dźwięków składa się akord Cis9?

Jak nazwać akord którego dźwięki widzisz na pięciolinii? (Odpowiedzi znajdziesz w rozdziale AKORDY), jakim akordem pokrewnym można zastąpić akord g-moll gdy czujesz, że grasz o zbyt długo? (Odpowiedzi znajdziesz w rozdziale AKORDY POKREWNE), które akordy stanowią triadę harmoniczną, a które kadencję II-V-I w tonacji d-moll? (Odpowiedzi znajdziesz w rozdziale KADENCJE), które tonacje mają przy kluczu 3 bemole? Które dźwięki są podwyższone w tonacji A-dur? (Odpowiedzi znajdziesz w rozdziale KOŁO KWINTOWE).

44 str. A4 + dwie tablice chromatyczne, miękka oprawa.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Efekty gitarowe: Xotic SP Compressor

Nowy kompresor z firmy Xotic - SP ma takie same układy OTA jak w kompresorze marki Ross uznawanym przez wielu...

Zamknij