Gitara.org

Festiwal gitarowy Fingerstyle Feeling (18-19 maja)

18-19 maja 2012! Przez dwa dni Kalisz będzie stolicą gitary akustycznej. Przepełni się subtelnym dźwiękiem i magią tego niesamowitego instrumentu. Do najstarszego miasta w Polsce zjadą się najlepsi gitarzyści akustyczni nie tylko z kraju ale również – jak w przypadku gwiazdy tegorocznej edycji Fingerstyle Feeling II – z Anglii.
W tym roku w organizację festiwalu włączyło się Miasto Kalisz oraz Centrum Kultury i Sztuki, w którym odbędzie się cała impreza.
W ciągu 2 dni uczestniczyć będziemy w 6 wyjątkowych koncertach, warsztatach dla gitarzystów, które poprowadzą najlepsi pedagodzy gitary akustycznej w tym kraju oraz konkursie przeznaczonym dla wszystkich gitarzystów akustycznych. Wydarzeniem towarzyszącym będzie także szczególna wystawa gitar.
Muzycy, którzy w tym roku zagrają na Fingerstyle Feeling II to:
1. Piotr Krępeć – gitarzysta fingerstyle i kompozytor. Uznany przez Magazyn TopGuitar objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary.
2. Piotr Słapa – jest pionierem muzyki fingerstyle w Polsce. Swoje umiejętności doskonalił w światowej stolicy muzyki country – Nashville w USA.
3. Piotr Restecki – pochodzący z Kielc gitarzysta, wirtuoz fingerstyle, kompozytor. Uczeń mistrzów takich jak: Paweł Steidl, Thomas Pering, Marco Tamaro.
4. Michał Szczęsny – muzyk mieszkający od kilku lat w Kaliszu. Inicjator oraz organizator święta gitary akustycznej w Kaliszu- festiwalu Fingerstyle Feeling.
5. Michał Zygmunt – Jednoznaczny choć nie łatwy do ujęcia w muzycznych klasyfikacjach. Debiutował w 2008 roku płytą Światy.
6. Jon Gomm – Gitarzysta akustyczny, autor tekstów, wokalista. Obecnie koncertuje w Europie, grając na festiwalach od Rzymu do Aten. Przez znawców uważany jest za jednego z bardziej utalentowanych i innowacyjnych gitarzystów akustycznych.

www.fingerstylefeeling.pl

http://www.facebook.com/fingerstylefeeling

kontakt:
Michał Szczęsny
603 873 636

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Akcja strun (lekcja video)

Akcja strun jest zagadnieniem, wiążącym się w sposób bezpośredni z jakością brzmienia oraz komfortem gry na gitarze. Wielu młodych muzyków...

Zamknij