T.Burton Jumbo – potęga brzmienia

O zaletach gitar typu Jumbo napisano już bardzo wiele. Są synonimem brzmienia głośnego, donośnego i niemal bezkompromisowego. To prawdziwe gitary do zadań specjalnych, przydatne wszędzie tam, gdzie potrzeba prostego i konkretnego rozwiązania brzmieniowego. Tam, gdzie kończy się hegemonia modeli odmiany Dreadnought, rozpościera się olbrzymie – wszak zgodnie z nazwą – królestwo potężnego głosu T.Burton Jumbo.

 

Czytaj więcej na http://www.kisielewski.com.pl

Odmiany gitar Jumbo Swalow i SE2006 szybko zdobywają uznanie wśród muzyków. W Internecie można znaleźć wiele znakomitych opinii na ich temat. Są cenione za ciepłe i donośne brzmienie, pozbawione nieprzyjemnej jazgotliwości. Nie bez znaczenia pozostaje staranność wykonania (choć to produkcja seryjna!) oraz szczególnie atrakcyjna cena, tym bardziej że pod względem brzmienia T.Burtony bez problemu dorównują instrumentom z dwukrotnie wyższych przedziałów cenowych.

gitara tburton jumbo

Interesujący ton tych gitar nabiera zupełnie nowego kształtu dzięki potężnemu korpusowi. I choć już same rozmiary pudła instrumentu są zwykle niezawodnym sposobem na świetne brzmienie, to w połączeniu ze specyficznymi charakterami obu modeli tworzą wyjątkowo intrygujące kombinacje. Te instrumenty natychmiast robią niesamowite wrażenie na słuchaczach, nawet w utrudnionych warunkach akustycznych. To sprawka specjalnej konstrukcji pudła rezonansowego. Powiększone gabaryty i specjalne żebrowanie wydobywają z instrumentu głębszy i bardziej basowy ton. Solidne rozmiary korpusów obu modeli nie powinny przerażać osób o drobniejszej budowie ciała. Pamiętając o nich, zaprojektowaliśmy pudła rezonansowe z głębokimi wcięciami ułatwiającymi objęcie gitary i pozwalającymi na jak wygodniejszą grę.

 

Potęga brzmienia gitar Jumbo koresponduje z dbałością o jego jakość. Użycie mahoniu w korpusie (boczki oraz płyty spodnie) Swallow eksponuje środkową część pasma częstotliwości słyszalnych, co daje w efekcie wyrównane brzmienie. Palisander użyty w SE2006 daje głębię brzmienia bez utraty jego klarowności. Płyty wierzchnie w obu modelach są z litego świerku. Dopracowane brzmienie modeli Swallow i SE2006 jest również zasługą żmudnego, ręcznego profilowania ożebrowania. W przypadku takich instrumentów w stu procentach sprawdza się zasada, że im więcej pracy zostanie włożone w ich wykonanie, tym osiąga się lepsze brzmienie i parametry techniczne.

 

Warto również zwrócić uwagę na estetykę wykonania opisywanych instrumentów. T.Burtonzdążył już sobie wyrobić renomę gitar zdobionych oszczędnie i ze smakiem, bez przesadnego naszpikowania ozdobnikami. Dla Swallow i SE2006 wybraliśmy piękne, wykonane techniką laserową logotypy oraz ozdobne markery na podstrunnicach. Elegancji bezsprzecznie dodaje matowy lakier, wyjątkowo zresztą przyjemny w dotyku.

Dla gitarzystów używających Jumbo do gry solowej przygotowaliśmy ponadto odmiany z wycięciem (cutaway). Możliwa jest również elektryfikacja instrumentu na życzenie – do wyboru dowolny model wybitnej elektroniki L.R.Baggs, w tym także Anthem, M1A, iMix itd.

 

O naszych gitarach piszemy wiele, a moglibyśmy jeszcze więcej, bo jesteśmy z nich dumni. Warto jednak pamiętać, że prawdziwe brzmienie T.Burton w odmianie Jumbo można odkryć wyłącznie na żywo. Zapraszamy do odwiedzania sklepów muzycznych w całej Polsce!

 

Filmik – prezentacja Robeta Kordylewskiego. Uwaga: prosimy o odtwarzanie w jakości HD (720p) i słuchanie na dobrej jakości głośnikach. Laptopowe brzęczyki nie pozwolą docenić brzmienia instrumentu!

Back to Top