Gitara.org

STEVE VAI POMOŻE POBIĆ REKORD W TYM ROKU

To nie lada niespodzianka dla fanów gitarowego brzmienia! Uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa w tym roku wspomoże kolejny znakomity artysta. W stolicy Dolnego Śląska zagra Steve Vai – jeden z najlepszych i najważniejszych gitarzystów wszech czasów.

Występ z nim to spełnienie marzeń niejednego gitarzysty. Steve Vai – trzykrotny laureat nagrody Grammy – wspomoże Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu 1 maja, a także wystąpi na koncercie gwiazd na Wyspie Słodowej. Vai gra już od ponad trzydziestu lat, a jego niezrównana wirtuozeria i mistrzostwo kompozycyjne nie mają swojego odpowiednika na całej światowej scenie muzycznej. Począwszy od elektryzującego debiutu „Flex-Able” z 1984 roku wciąż zaskakuje oryginalną twórczością. Najważniejsza dla niego jest dźwiękowa innowacyjność. Dlatego wciąż poszukuje nowych artystycznych wyzwań, zarówno podczas pracy w studio, jak i w trakcie koncertów.

Artysta zadebiutował dwudziestolatek, kiedy w 1980 roku dołączył do zespołu Franka Zappy. Jednak dopiero w czasie swojej solowej kariery dał się poznać, jako wybitny instrumentalista. Vai współpracował m.in. z Joe Satrianim, Ozzym Osbournem, Davidem Lee Rothem i Johnem Lydonem. Sam mówi, że inspiruje się warsztatem takich mistrzów gitary jak Jimmy Page, Brian May czy Ritchie Blackmore. Steve Vai stał się inspiracją dla wielu uznanych muzyków – jego twórczość znacząco wpłynęła na grę Jamesa Shaffera z Korn, Mike’a Eizingera z Incubus czy Toma Morello z Rage Against The Machine.

Przypominamy, że 1 maja we Wrocławiu usłyszymy także m.in. Erica Burdona z zespołem The Animals, legendę brytyjskiego rocka – Uriah Heep, polski zespół Luxtorpeda oraz specjalny projekt Leszka Cichońskiego – Thanks Jimi AllStars Band. Bilety do nabycia za pośrednictwem sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl,www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl oraz www.eventim.pl. Ich cena to 65 zł oraz 80 zł w dniu koncertu. Dla uczestników rekordu tradycyjnie przewidziano bardzo atrakcyjne zniżki.

http://heyjoe.pl/

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Giełda Muzyczna już działa!

Tydzień temu ruszyła nowa Ogólnopolska Giełda Muzyczna - serwis dostępny jest pod adresem http://ogloszeniamuzyczne.pl i pozwala dodawać ogłoszenia muzyczne bez rejestracji, zarówno...

Zamknij