Gitara.org

Magazyn gitarzystów TOPGUITAR: Czerwiec 2011

Najnowszy czerwcowy numer magazynu TopGuitar. Zamów prenumeratę TopGuitar

Trzej najbardziej znani mistrzowie gitary z Anglii? Clapton, Page i… oczywiście Beck! Piszę oczywiście, choć dla wielu taka odpowiedź już tak oczywista nie jest. Niestety, Beck wciąż znajduje się w cieniu swoich dwóch rodaków. Czas to zmienić – choćby u nas, w kraju nad Wisłą! Czerwcowy numer TopGuitar poświęcamy Jeffowi Beckowi, muzykowi wyjątkowemu pod wieloma względami.

magazyn gitarzystów topguitar

Nie śpiewa on popowych piosenek, nie chciał stworzyć supergrupy. Jest wierny muzycznym poszukiwaniom i nagrywa instrumentalne płyty niezwykle ważne dla gitarowego świata. Kilka razy wynajdywał siebie ponownie, co w karierze mistrzów sześciu strun nie zdarza się często; porównywano go nawet do postaci Milesa Davisa – czy słusznie? Oceni to historia.

Piotr Nowicki w obszernym artykule poświęconym Jeffowi Beckowi stara się przedstawić tę postać z wielu stron, poruszając tak wiele przejawów jego działalności, jak to tylko możliwe. Zapraszamy Was w imieniu autora do lektury artykułu – dowiedzcie się, jak to jest być wybitnym i nadal czuć pokorę wobec muzyki!

W numerze także początek kolejnej edycji letniego konkursu „Wakacje z TopGuitar”. Bierzcie aparaty w dłoń i ruszajcie w podróż – koniecznie zabierając ze sobą magazyn TopGuitar! Do wygrania aparaty fotograficzne Casio Exilim H15 ufundowane przez firmę ZIBI oraz płyty gitarowe.

Topguitar

 

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Warsztaty gitarowe z Krzysztofem Błasiem! – kolejna trasa, kolejne miasta!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna trasa warsztatowa Krzysztofa Błasia, będąca kontynuacją kwietniowych pokazów, zorganizowanych wspólnie z firmą Hofner i Wydawnictwem...

Zamknij